Czołem, niezalogowana osobo!

Paciak.pl to społeczność motocyklistów skupiająca się głównie na świetnej atmosferze. Nasze forum jest dostępne dla zarejestrowanych użytkowników. Nie krępuj się i dołącz do nas.

Ducati Multistrada 1200 Enduro

• Krzoki MotoWarszawa

Ducati Multistrada 1200 Enduro - motocykl paradoks

0_1530371301642_b634c11d-da0d-4565-9119-0385c740660b-image.png

Pierwsze wrażenia

Motocykl sprawia wrażenie wielkiej, ciężkiej maszyny do której kierowca jest tylko dodatkiem. Wrażenie to pozostaje z nami jeszcze przez jakiś czas po zajęciu pozycji za kierownicą. Oswojeni z jego rozmiarami dostrzegamy, że jego masa nie robi na nas wrażenia. Manewry parkingowe są niezwykle łatwe (pod warunkiem, że jesteśmy w stanie sięgnąć ziemi).

0_1530372018671_47c46674-7366-47c4-9b2c-378a247d4bdb-image.png

Komfort

Pozycja za kierownicą jest wygodna, lekko sportowa. Nie jest to typowy turystyk. Podczas jazdy czujemy się opatuleni przez motocykl, a wygodna kanapa tylko potęguje uczucie komfortu. Niestety wysoki kierowca może się czuć przytłoczony i może mu brakować miejsca. Z drugiej strony niski kierowca na pewno będzie miał problem z wysokością motocykla. Kanapa na wysokości 870mm może zniechęcić do wspinaczki, zwłaszcza w ruchu miejskim.

0_1530372498256_2ff157de-4525-4d43-b94d-f66b27c04e06-image.png

Wrażenia z jazdy

Ducati odrobiło lekcje i motocykl prowadzi się precyzyjnie i bardzo pewnie. Na zakrętach jest stabilny, ale… zawsze jest jakieś “ale”. Multistrada skręca kiedy powiemy żeby skręcać. Nie robi tego chętnie, chociaż niechęci też nie ma. Po prostu trzeba przejąć inicjatywę i prowadzić.

Silnik nie jest agresywny (przynajmniej w trybie Touring - medium). Dopiero powyżej 5000 obrotów robi się żwawy. Dół ma bardzo spokojny, momentami wręcz emerycki. Dźwięk silnika nie zachwyca. Należy też wspomnieć o wszechobecnych wibracjach. Podczas spokojnej jazdy czujemy wibracje od kanapy pasażera, natomiast w górnych partiach obrotomierza cały motocykl zaczyna wibrować. Momentami mamy wrażenie, że zaraz się każda śrubka w motocyklu wykręci.

Dealer

W skrócie: żenada.

Przy każdej wizycie słyszałem inne kwoty kaucji (2000 - 5000 zł). To samo jeśli chodzi o limit przebiegu (50 - 100 km). Dealer zażyczył sobie 50zł za udostępnienie motocykla na jazdy (w dzień otwarty, bo słyszałem że w zwykłe dni chcą jeszcze więcej). O dniach otwartych to szkoda pisać.

Pozdrawiam Liberty Motors. 😉

• “Podczas spokojnej jazdy czujemy wibracje od kanapy pasażera, natomiast w górnych partiach obrotomierza cały motocykl zaczyna wibrować. Momentami mamy wrażenie, że zaraz się każda śrubka w motocyklu wykręci.”

tyle to ja wiem 😄 😄 😄

• Krzoki MotoWarszawa

@bartosz_paczkowski Vki Suzuki kulturalniej pracują. 😄 Może się w przyszłym tygodniu 1090 Adv R uda dorwać to zobaczymy jak KTM. 😄

• MotorradBreslau

(Nie)stety, szukając moto dla siebie postanowiłem, że jak najdalej od Inter Motors i Triumpha- głównie przez złe wspomnienia.
    Dukat i KTM przez to odpadły, chociaż z drugiej strony support KTM w PL jest równie dobry co w Ducati na co jest mnóstwo potwierdzeń w necie jak i u pracowników.

• @uosiu @konfitura najgorsze jest to, że Inter Cars przejmuje powoli wszystkich dealerow i bedzie monopolistą…

• Krzoki MotoWarszawa

@uosiu Inter Motors z roku na rok co raz gorzej. Triumph z tego co wiem w chwili obecnej nie jest powiązany z IM (przynajmniej w Wawie), KTM to samo. Z tym że Triumph dla mnie nie ma nic do zaoferowania, a w KTM pracują same dzieciaki bardziej zainteresowane fejsikiem niż tym co się dzieje w salonie. Zresztą prawie każdy salon w Wawie to kpina i wyjebongo na klienta. Najchętniej to u żadnego bym nic nie kupował.

edit: @Stitch a to prawda. W Wawie został jeden salon Yamahy który nie należy do nich. Resztę przejeli. W Liberty (tfu) dowiedziałem się, że już mają całą włoszczyznę (Ducati, Aprilia, Benelli, etc.).

• BBB MotorradBreslau

Będzie “skazani na BMW” 😄

• Krzoki MotoWarszawa

@muaddib ja to chyba przy Suzuki zostanę. 😄

• admin

Na szczęśćie jestem zbyt biedny na nowy motocykl i nie mam takich rozkminek o salonach 😄

Zaloguj się, aby odpowiedzieć